Patenti alındı, iPhone'lara panik butonu geliyor

  1. Bilim-Teknoloji
  2. Teknoloji
Patenti alındı, iPhone'lara panik butonu geliyor

Apple da dahil olmak üzere pek çok akıllı telefon üreticisi telefonlarında özellikle yazılım desteği ile acil durumlar için farklı çözümler sunuyor. Apple tarafından alınan son patent de bunun açık bir göstergesi.Ancak anlaşılan Apple, bunu daha sadeleştirmek ve daha hızlı erişim imkanı sunabilmek için farklı çözümler peşinde. Şirketin 18 Temmuz 2017 tarihinde aldığı patent bunun göstergesi.
Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan patent başvurusunda Apple, parmak izi tarayıcısına benzeyen bir biyometrik sensörü, acil durum çağrısını harekete geçirmek üzere kullanacak.
Aslında patent, Mart 2013 tarihinde dosyalanmış. Patent örneğinde belirli komutları yürüten sensör üzerinde kullanılan frekansı, kuvveti ve hatta parmak izini tanıyabilen bir sistemin kullanılması öngörülüyor.
Bunu zaten Touch ID'nin şu anki halinde görebiliyoruz. Güncellenen patente şimdi bir de acil durumlarda nasıl davranabileceğine ilişkin yeni bilgiler de eklenmiş.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS