Türkiye'nin ilk 'Dijital Beceri Bursu'nu kazandı

  1. Bilim-Teknoloji
  2. Teknoloji
Türkiye'nin ilk 'Dijital Beceri Bursu'nu kazandı
Türkiye'nin ilk 'Dijital Beceri Bursu'nu kazandı

Beştepe Okulları’nda 7. sınıfta okuyan Nazmi Güler, Arduino tasarımı konusunda gösterdiği ilgi ve beceri neticesinde Türkiye’nin ilk “Dijital Beceri Bursu” nu kazandı.

Türkiye’de ilk kez Beştepe Okulları tarafından sağlanan ”Dijital Beceri Bursu” için yaptığı başvuru sonucunda burs almaya hak kazanan Nazmi Güler, böylece teknolojik alanda yapacağı projelere teşvik edilecek. Nazmi Güler, kendisine güvenenleri mahcup etmeyerek topluma faydası olacak birçok projeye imza atmak için büyük bir özveriyle çalışacağını söyledi.

Teknolojiye değer veren bir okulda eğitim gördüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen başarılı öğrenci, “Teknolojiyi iyi kullanmanın, bunu beceriye dönüştürüyor olmanın,okulum tarafından takdir edilmesini ve bu vizyonda bir okulun bünyesinde olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bana verilen bu değerin ve güvenin karşılığını hayatım boyunca toplumumuza en iyi şekilde faydalı olacak şekilde vereceğim” dedi.

'A LEVEL' MÜFREDATI UYGULANMAYA BAŞLANDI

Beştepe Okulları, dünyanın en iyi üniversitelerine doğrudan giriş hakkı veren 'A Level' müfredatını Ankara'da ilk uygulama izni alan türk okulu olma özelliğini taşıyor.

2016 yılında, Türkiye'den Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu'ndan; Birleşik Krallıkta ise Cambridge International Examinations tarafından A Level programını uygulama onayını alan Beştepe Okulları, öğrencilerini A Level'a sınavlarına hazırlayarak vererek başkentte bu alanda bir ilki gerçekleştirdi.

Beştepe Okulları'nda A Level eğitimi alarak lise hayatını tamamlayan her öğrenci, A Level diploması sayesinde başta İngiltere, ABD, Kanada ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın en iyi üniversitelerine doğrudan kabul alabiliyor.

Program çerçevesinde lise dönemini tamamlayan her öğrenci, iki yıl İngiliz Uluslarararası Ortaöğretim Sertifika Programı (IGCSE), iki yıl da A Level Eğitimi görüyor.

Öğrenciler A Level müfredatının gereği olarak matematik ve fen derslerini İngilizce olarak görüyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS