WhatsApp bir ilke imza attı

Facebook bünyesinde yer alan ve dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp bir ilke imza attı.Son dönemde uygulamaya eklenen yeni özelliklerle gündeme gelen WhatsApp, bu kez farklı bir konuyla gündeme geldi.
Hindistan'da yalan haberlerin yayılması konusunda ciddi eleştiriler alan WhatsApp, tarihinde ilk kez televizyona reklam vererek halkı bilinçlendirmek istiyor.
Daha önce televizyon reklamı olmayan platform için bu uygulama bir ilk anlamına geliyor.
İlk çıktığında ücretli bir uygulama olarak kullanıma sunulan ancak, Facebook'a geçişiyle birlikte tamamen ücretsiz olan WhatsApp'ın bu kararına nasıl tepkiler geleceği merak konusu...
WAbetainfo tarafından WhatsApp beta kodlarının içinde bulunan yeni bir özelliğe göre Facebook, 450 milyon aktif kullanıcısı olduğu bilinen WhatsApp durum güncellemeleri özelliğinde reklam göstermeye başlayacak.
Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan ve yalanlanmayan haberlere göre, reklamlı WhatsApp 2019’un ilk aylarında devreye girecek.
Platforma reklam yerleştirmek Facebook'un bünyesinde çalışmaya devam eden WhatsApp kurucuların sert bir şekilde karşı çıktığı bir konuydu.
Geçtiğimiz süreçte yaşanan istifaların da bu konuyla alakalı olduğu düşünülüyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS