"Ücretsiz" Windows 10'un çıkış tarihi açıklandı

"Ücretsiz" Windows 10'un çıkış tarihi açıklandı

Microsoft, Windows 10'un çıkış tarihini açıkladı

Açıklamaya göre Windows 10, 29 Temmuz'da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları 29  Temmuz'dan itibaren ücretsiz olarak işletim sistemlerini Windows 10'a yükseltebilecek.


Windows 7 ve Windows 8.1 kullanmayanlar için ise Windows 10 önsipariş tarihi daha sonra açıklanacak.


29 Temmuz'da çıkacak Windows 10 hakkında bilmeniz gereken 10 şey


Akıllı telefonların 'aklını seveyim' dedirten asla vazgeçemeyeceğiniz 10 özelliği


Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının ne yapması gerekiyor?


Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları, bugün bilgisayarlarını açtıklarında Windows 10 tanıtımıyla karşılaştılar. İlk olarak görev çubuğunda bir Windows simgesiyle gösterilen uyarıya tıkladığınızda, ücretsiz Windows 10 yükseltmesi için kaydolmanızı sağlayan bir pencere açılıyor.


Çatlak seviyoruz!


Yeni ekranda Windows indirmeye 10 hazır olduğunda uyarı alabilmek için eposta adresinizi girmeniz isteniyor. 


Google'ın çılgın görünümlü 7 yeni projesi


Microsoft, yeni işletim sistemini Windows 7 ve 8 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacağı için, onun tanıtımına önem veriyor. Bunun en iyi yollarından biri, mevcut kullanıcıları işletim sisteminden haberdar etmek olacağından Microsoft, bu fırsatı değerlendirmek istiyor. 


190 ülkede 111 dilde kullanılacak


190 ülkede 111 dilde kullanılacak olan Windows 10; yeni Windows tablet, telefon, televizyon, bilgisayar ve hatta phablet dahil birçok farklı cihazın çalıştırabileceği bir işletim sistemi olacak.


Daha da önemlisi bu cihazlar için tek bir uygulama mağazası olacak ve örneğin bilgisayarınızda indirdiğiniz uygulamayı aynı şekilde telefonunuzda da istediğiniz taktirde yükleyebileceksiniz.


Geliştiriciler geliştirdikleri uygulamaları örneğin telefon için hazırladıklarında bu uygulamalar televizyon, tablet gibi farklı platformlar altında da çalışabilecek ve böylece yazılımcı çok daha geniş kitlelere kısa sürede ulaşabilecek. Windows 8 uygulamaları sadece dokunmatik arayüzde değil, klavye ve fare ile de uyumlu çalışacak.


Klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayarı kullanıyorken, Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Ancak eğer tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak ve tamamen dokunmatik arayüze odaklı bir görünüme geçecek.


Windows 10'un arabiriminde dikkat çeken en önemli özellik klasik masaüstü görünümünün korunmuş olması.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS