Translate yenilendi! İşte özellikleri

Google Translate, yeni diller eklemeye devam ediyor. Google ekibi bugün  Translate yeni tasarımını kullanıma sundu. İşte, karşınızda Translate'in yeni arayüzü!Google, kullanımını daha kolay bir hale getirebilmek amacıyla Google Translate‘in masaüstü sürümünü yeniden tasarladı. Şirket tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Google Çeviri yeni arayüz tasarımıyla birlikte artık diğer Google ürünleriyle daha uyumlu hale getirildiği müjdelendi.
Günlük ortalama olarak 143 milyar kelimenin çevrildiği platform, yeni görünümü sayesinde yapmış olduğunuz önemli çevirileri artık rahatlıkla kaydedip düzünlenmesine de imkan tanıyacak.
Bunun haricinde ise şirket birden çok dil konuşan kullanıcılar için çevirilerini tek bir tıklama sırayabilmesine ve gruplayabilmesine de yardımcı olacak.
İlk olarak 2016 yılında Nöral Makine Çeviri teknolojisi ile birlikte oldukça büyük bir yol kat eden Google Çeviri, bu gelişimini yeni tasarımıyla da taçlandırdı.
Çeviri konusunda da bir takım yenilikler sunan Google, kullanıcılara çevirdikleri kelimelerin eş anlamlarının haricinde, artık örnek cümlelere yer verecek.
Böylece kullanıcılar çevirdikleri kelimelerin nasıl ve nerede kullanıldığını rahatlıkla algılayabilecekler.
Minimal tasarım hatlarının hakim olduğu yeni arayüzün haricinde, artık pdf, docx, xls ve doc. gibi bir çok dökümanında platform üzerinden çevrilmesine olanak sağlanacak.  Şimdilik belli başlı bölgelerdeki kullanıcıların erişebildiği yeni arayüz tasarımı birkaç gün içerisinde tüm dünyadaki kullanıcılar için de sunulacağını belirtelim.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS