Diriliş Ertuğrul son bölümde Ertuğrul Bey, Aliyar'ı korumaya çalıştı

Diriliş Ertuğrul son bölümde Ertuğrul Bey, Aliyar'ı korumaya çalıştı

Diriliş Ertuğrul son bölümde Ertuğrul Bey, Aliyar'ı korumaya çalıştı

Diriliş Ertuğrul 79. bölüm fragmanının yayınlanmasının ardından gelecek hafta Ertuğrul Bey’in daha sert adımlar atmaya başlayacağı ortaya çıktı. Çavdar Obası’nda yaşanan karışıklıklardan dolayı tedirgin olan Ertuğrul Bey obada yaşanan kötü olayların arkasında Vasillius’un olduğunu düşünmeye başladı. Adaletle ilgili yaptığı açıklamaların ardından kendisine destek aramaya başlayan Ertuğrul Bey, Diriliş Ertuğrul son bölümde Aliyar’la birlikte hareket etmeye karar vermiş ancak ormanlık alanda düzenlenen pusunun ardından Aliyar ağır bir şekilde yaralanmıştı. Savaş çanlarının çalmaya başladığı dizide önümüzdeki hafta Ural Bey kaybettiklerini geri alabilmek adına mücadele verecek. İşte, Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı…

Çarşamba günleri izleyici ile buluşan Diriliş Ertuğrul son bölümü ile merak edilen soruları yanıtladı. Aliyar'ın usuya düşürülmesi ve Ertuğrul'un ona yardım etmesinin damga vurduğu dizide Çavdar Obası'ndaki karışıklıklar devam etti. Bir yandan Ural Bey'in idamdan kurtulmasının ardından kaybetiklerini yeniden geri almak istemesi diğer yandan da Vasillius'un karışıklıklar yaşatmaya devam etmesi Ertuğrul'u zor durumda bırakacak. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında yaşanan olayların arkasında Vasillius'un olduğunu düşünen Ertuğrul "Bu kez onu pusatımdan hiçkimse koruyamayacak" diyecek.


Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm fragmanı

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Ural Bey idamdan kurtulmasının ardından sahip olup da kaybettiği şeyleri geri almak için elinden geleni yapacağını dile getirmiş bu durum da obada huzursuzluğa neden olmuştu. Vasillius’un Çavdar Obası’nı karıştırmak için attığı adımların ardından Ural Bey idamla karşı karşıya kalmış ancak son anda masumiyetini ispat ederek kılıçtan kurtulmuştu. Ertuğrul Bey ise olayların ardından bundan sonra yolu adaletten ayrılmayan herkes ile kendisinin dost olacağını dile getirmiş ve Aliyar ile ilgili ilk adımları atmıştı.

 Ormanlık alanda Aliyar’a kurulan pusudan haberdar olan Ertuğrul bölgeye giderek kendisi ile birlikte pusuya karşı savaşmış ancak Aliyar’ın kılıç darbesiyle yaralanması moralini bozmuştu. Son sözlerinde Ertuğrul ile cenk etmenin onur verici olduğunu dile getiren Aliyar’ın hayatını kaybedip kaybetmeyeceği ise bu akşam ortaya çıkacak. Ural’ın yeniden bey olabilmesi adına iki adamını gözden çıkaran Vasillius ise yeni hamleler planlamaya başlayacak. Ural’dan dolayı Aliyar’a karşı bir tavır alan Aslıhan zor durumda kurtulmanın yollarını arayacak.