Diriliş Ertuğrul bu akşam var mı? (14 Mart TRT1 yayın akışı)

Diriliş Ertuğrul bu akşam var mı? (14 Mart TRT1 yayın akışı)

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı Çarşamba günleri takipçilerinin karşısında olan fenomen dizinin yayın tarihini paylaştı. Şampiyonlar Ligi mücadelelerinin yayın haklarının bir bölümünü elinde bulunduran TRT1 ekranlarında yayınlanan dizinin gelecek bölümünün ne zaman yayınlanacağı ise merak konusu oldu. İşte TRT1 yayın akışı bilgileri ve Diriliş Ertuğrul dizisi yeni bölüm fragmanı…

Diriliş Ertuğrul son bölümde meydana gelen saldırılar Ertuğrul Gazi’yi zor durumda bırakmıştı. Her Çarşamba yeni bölümleriyle ekranda olan dizide bu hafta yaşanacak gelişmeler ise dizinin gelecek bölümünün tanıtım videosunda yerini aldı. Peki, Diriliş Ertuğrul dizisi bu akşam yayınlanacak mı?


DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜM SAAT KAÇTA?


Şampiyonlar Ligi maçlarının Salı günü yayın hakkını elinde bulundan TRT1 Çarşamba günleri oynan maçları ise canlı olarak veremiyor. Bu nedenle Diriliş dizisi 14 Mart günü kaldığı yerden yeni bölümüyle takipçilerinin beğenisine sunulacak. Çarşamba günü ekranda olacak proje saat 20:00’de başlayacak.


DİRİLİŞ DİZİSİ 14 MART ÖZETİ


TRT1’den bu hafta yayınlanacak bölümle ilgili yapılan açıklama şöyle; Turgut, Bamsı ve Artuk Bey, Emir Saadettin ve Altunaba tarafından kalenin başına atanan Günalp’le karşı karşıya geldi. Günalp, Ertuğrul Bey’le iş birliği yaptıkları gerekçesiyle hepsini idam edilmek üzere zindana attırdı.
Ertuğrul Bey’in davetiyle obaya gelen ağabeyi Sungurtekin, kardeşinin Sultan Alaeddin’i öldürmek suçuyla zindana atıldığını öğrenince harekete geçti. Turgut, Bamsı ve Artuk Bey’i kurtarmak için gizlice kaleye giren Sungurtekin, Günalp’in askerleri tarafından yakalanarak zindana atıldı. Günalp, onlarında idam edilmesi için emir verdi. Öte yandan Sultan Gıyaseddin, babası Sultan Alaeddin’in Mahperi Hatun, Altunaba ve Köpek’in planıyla öldürüldüğünü öğrenince çılgına döndü. Annesi Mahperi Hatun’un boynuna kılıç dayayan Gıyaseddin, şerefini kurtarmak için Ertuğrul Bey’i idam ettireceğini söyledi. Daha sonra Ertuğrul Bey’le ilgili hüküm vereceği sırada arz odasına giren İbn Arabi ile konuşan Sultan Gıyaseddin, Ertuğrul’un suçsuz olduğuna karar vererek serbest bıraktı.


Bamsı, Turgut, Artuk Bey ve Sungurtekin’in idam edileceği sırada kaleye gelen Ertuğrul Bey, attığı okla kardeşinin boynundaki ipi kopararak herkesi şaşkına çevirdi. Ertuğrul Bey’in bu hamlesinden sonra kalede neler yaşanacak? Günalp, Ertuğrul Bey’e nasıl karşılık verecek? Saadettin Köpek’in Ertuğrul Bey’le ilgili yeni hamlesi ne? Sultan Gıyaseddin’in Mahperi Hatun, Köpek ve Altunaba’yla ilgili planı ne olacak? Köpek, Ertuğrul’u serbest bırakan Sultan Gıyaseddin’e karşı neler yapacak?


TRT1 YAYIN AKIŞI 14 MART{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS