Dizinin yeni bölüm fragmanı neden yayınlanmadı? Diriliş Ertuğrul 85. son bölümde neler yaşandı?

Dizinin yeni bölüm fragmanı neden yayınlanmadı? Diriliş Ertuğrul 85. son bölümde neler yaşandı?

"Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı neden yayınlanmadı?" sorusu geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi dizinin çekimlerinin aksayabileceği iddiasını akıllara getirdi. Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken dizinin gelecek bölümünün tanıtım videosunun önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

Diriliş Ertuğrul son bölümde Dündar Bey esir bulunduğu kaleden kurtulmak için obadan kendisi için gelen Ertuğrul Bey ve alplarını beklemeye başladı. Kalesinin elinden gidişini çaresizlikle izleyen Vasilius ise "Bu nasıl bir ordu bu nasıl bir kale" diye bağırdı. Kalede olanlar karşısında şaşkınlık yaşayan Vasilyus, kalesinin bozguna uğramasının ardından isyan etti. İşte, sevilen dizide yaşanacak olayların yer aldığı tanıtım videosu....DİRİLİŞ ERTUĞRUL 85. SON BÖLÜM İZLE


Sefer için hazırlıklarını tamamladıktan sonra Vasilsyus'un kalesini fetih için yola çıkan Ertuğrul Bey'in amacına ulaşacağını gösterdi. Ertuğrul Bey ve diğerlerinin geldiğini ve sarayın içerisine girerek askerlerini öldürdüğünü gören Vasilyus ise "Bu nasıl bir kale, bu nasıl bir ordu" diye isyan edecek. Esir tutulan Dündar Bey için dua eden annesi ise oğullarından gelen güzel haberin ardından sevince boğulacak. Ural ve Vasilyus’un birleşerek yeniden güçlenmeye çalışması ve Ertuğrul Bey’i yıpratma çabaları gelecek bölümde ters tepecek.


DÜNDAR BEY KAÇIRILDI


Ertuğrul Bey’in yaptığı anlaşmaları duyan Ural ve Vasilyus Çavdar Obası’nı karıştırmak için harekete geçerken Dündar Bey’in kaçırılması annesini hayal kırıklığına uğrattı. Ertuğrul’u yanına çağırarak “Oğlum nerede Ertuğrul?” diye soran annesi olumlu bir cevap bekleyecek.


ERTUĞRUL BEY’DEN İNTİKAM YEMİNİ


Dündar’ın kaçırılması ve dostlarının pusuya düşürülerek şehit edilmesi üzerine öfkeden deliye dönen Ertuğrul Bey, yaşananların intikamını almak için sefere çıkacak. Karşısına çıkan haçlı birlikleri bozguna uğratacak olan Ertuğrul Bey, Çavdar Obası’na yeniden huzurlu günleri getirebilmek adına mücadele verecek.


VASİLYUS VE URAL BİRLEŞTİ


İdam ile cezalandırılmasının ardından masum olduğunu kanıtlayan Ural, Vasilyus’ta yardım isterken ikilinin birleşmesi güç dengelerini değiştirmeye yetti. Dündar’ı kaçırdıktan sonra iyice alevlenen mücadele sonrası “Ertuğrul’dan çok önemli bir şey aldık” diyen Ural Bey, Vasilyus’la yapılan anlaşmadan memnun olduğunu dile getirecek.


ÖNCEKİ HAFTALARDA NELER OLDU?


 Kardeşinin başına gelenlerin ardından öldürdüğü her Bizans askerini biriktirerek dağ yapacağını ifade eden Ertuğrul Bey, Vasilyus'u da bu dağın tepesine sancak yapacağını ifade edecek. Dündar'ın pusuya düşürülerek kaçırılmasının ardından annesi de evlatlarını koruması için Allah'a dua edecek.


Sefer için hazırlıklarını tamamlayan Ertuğrul Bey, yakın arkadaşları ile birlikte çıkacağı seferde karşısında duranları kılıçtan geçirecek. 82'nci bölümün tanıtım videosundaki bilgilere göre obası için yaptığı birilik anlaşmalarını arttıran Ertuğrul Bey, sefer öncesi sevdiklerini Allah'a emanet edecek. Vasilyus ve Ural'ın yükselişini engellemek için yola çıkacak olan Ertuğrul Bey fetih için yapacağı planı uygulamaya çalışacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS