Son Dakika

40 kadın ve çocuğa tecavüz eden zanlı 22 yıl sonra yakalandı

A A

02.03.2018 - 05:24 Son Güncelleme:

Fransa'da 40 tecavüz olayının zanlısı olarak 22 yıldır aranan 'Sambre tecavüzcüsü' sonunda yakalandı. 1996 yılında açılan davanın ardından başlayan kovalamaca sonunda yakalanan 57 yaşındaki Dino Scala,

40 kadın ve çocuğa tecavüz eden zanlı 22 yıl sonra yakalandı

İşte polisin yeni üniformaları

Fransa'da Sambre tecavüzcüsü olarak bilinen ve polis tarafından 22 yıldır 40 tecavüzden sorumlu olarak aranan Dino Scala yakalandı. Evli, üç çocuğu ve bir torunu bulunan Scala, Fransa- Belçika sınırında yakalandı.

Kuzey Fransa'nın Pont-sur-Sambre kentinden Belçika sınırına yakın yaşayan Scala, yıllar öncesine dayanan tüm saldırıları itiraf etti.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre Savcı Jean-Philippe Vicentini, mağdur sayısının yaklaşık 40 civarında olduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Scala'nın, Fransa'nın gördüğü en büyük seri tecavüzcülerden biri olduğu düşünülüyor.

Müdür yardımcısı öğrenciye tacizden tutuklandı

Maske takıp sabahları saldırıyordu

Çoğunlukla Paris'in güneyinde bulunan Senart ormanında kurbanlarına tecavüz eden 57 yaşındaki adam, 1996 yılından beri kurbanlarını avlamak için aynı yöntemleri kullanıyordu. Kurbanlarına arkadan yaklaşan, daima maske takan ve hep sabah erken saatleri seçen Scala'nın kurbanlarından biri 13 yaşındaydı.
İlk olarak 1996 yılında, 19 kadın ve çocuğa tecavüz ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Scala o günden beri yakalanamamıştı.

100 kişiden örnek alındı

Voix du Nord bölgesel gazetesi, arabasında tutuklanan saldırganın bir kapıcı olarak çalıştığını bildirdi. Sambre tecavüzcüsü olarak anılan adamı bulmak için 100'den fazla kişiden DNA örnekleri alınmıştı. Savcılığa, kontrol edemediği duygular nedeniyle tecavüz ettiği açıklamasını yapan Scala'yı tanıyanlar, günlük hayattaki profilinin işlediği suçlarla örtüşmediği yönünde açıklamalarda bulundu.