ABD, 3 aylık bebeği terör sorgusuna çağırdı

ABD, 3 aylık bebeği terör sorgusuna çağırdı

İngiltere'de Paul Kenyon adlı büyükbaba, torunu için ABD vizesi formu doldururken yanlışlıkla 'Terör, casusluk, kundaklama ve soykırım aktivitelerinde hiç yer aldınız mı veya yer almayı düşünür müsünüz?" sorusuna 'Evet' yanıtını verince,3 aylık torunu Londra'da ABD Büyükelçiliği'ne sorgu için çağrıldı.

ABD'nin Londra Büyükelçiliği'nin, 3 aylık bebeği terör sorgusu için çağırdığı ortaya çıktı.


Sputnik'in İngiliz gazetesi Guardian'dab aktrardığına göre, 3 aylık Harvey Kenyon-Cairns'in ailesi, bebekleriyle ilk yurtdışı sayehatleri için İngiltere'den ABD'nin Florida eyaletinin Orlando kentine gitmek istedi.


Elektronik atıklar: Dünyanın en yeni sorunu


Harvey'in büyükbabası Paul Kenyon, torunu için ABD'nin 'Vize Feragat Programı' kapsamındaki ülke vatandaşlarının doldurduğu 'Seyahat Onayı Elektronik Sistemi' (ESTA) formundaki 'Terör, casusluk, kundaklama ve soykırım aktivitelerinde hiç yer aldınız mı veya yer almayı düşünür müsünüz?' sorusunda, yanlışlıkla 'Evet' kutusunu işaretledi.


ABD'li yetkililerin torununun seyahat talebini reddetmesi üzerine yaptığı yanlışın farkına varan 62 yaşındaki büyükbaba Kenyon, 'Bunun basit bir yanlış olduğunu ve 3 aylık bir bebeğin kimseye zararı dokunmayacağını anlamamalarına inanamadım" dedi.


İngiltere'nin Cheshire bölgesindeki Poynton kasabasında yaşayan bebek, sorgulanmak üzere başkent Londra'daki büyükelçiliğe çağrıldı.


Bebeğin Londra'ya gitmesi 10 saat sürdü üstelik bu ailenin uçuş planı olan Manchester'dan Orlando'ya olan 9 buçuk saatlik yolculuktan daha uzun sürdü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS