ABD Başkan Yardımcısı Pence’ten veda mesajı: Trump'a yer vermedi

ABD’de seçilmiş başkan Joe Biden’ın devir teslim törenine yönelik tüm hazırlıklar devam ederken ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, veda mesajı yayınladı. Pence “Geçtiğimiz dört yıl içinde Başkan Yardımcınız olarak hizmet etme ayrıcalığı için teşekkür ederim, bu hayatımın en büyük onuru oldu” dedi.Pence, başkent Washington’da 6 Ocak’ta meydana gelen Temsilciler Meclisi baskını sırasında, oylamayı durdurmuş, binanın güvenliği sağlandıktan sonra Başkan Trump’ın eleştirilerine rağmen oylamaya devam kararı vermişti.

Oylama sonucunda ABD’nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın ‘Başkanlığı’ kongre tarafından tescil edilmişti.

Başkan Yardımcısı olarak görevinin son gününde veda mesajı yayınlayan Mike Pence “Geçtiğimiz dört yıl içinde Başkan Yardımcınız olarak hizmet etme ayrıcalığı için teşekkür ederim, bu hayatımın en büyük onuru oldu. Harika İkinci Leydimiz Karen Pence ve tüm Ailemiz adına Teşekkürler ve Tanrı Amerika'yı korusun” dedi.

Öte yandan veda paylaşımında Pence'in Trump'tan bahsetmemesi ve fotoğraflarda yer vermemesi dikkat çekti. 

Olayla kongre baskını öncesi Donald Trump Kongre oturumunu yönetecek Mike Pence'in de seçim sonuçlarına itiraz etmesi gerektiğinin altını çizerek "Pence, bizim için mücadele etmeli, bunu yapmazsa bugün ülkemiz için kötü olacak ve hayal kırıklığına uğrayacağım" ifadesini kullanmıştı. 

Kongre oturumunu yönetecek Mike Pence ise açıklamasında Trump'ın seçim sonuçlarına itiraz etme çağrısını reddetmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS