ABD Başkanı Trump'tan koronavirüs açıklaması

ABD Başkanı Trump'tan koronavirüs açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgınının ABD için hala çok düşük bir risk oluşturduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamada bulundu.


Trump, virüsün ABD'ye karşı oluşturduğu riskin çok düşük olduğunu belirterek, Washington'un vakalardaki artış karşısında hazır olduğunu dile getirdi.


"Gerekli olan her şeyi yapmaya hazırız" diyen Trump, "Çin Devlet Başkanı, koronavirüsün yayılımıyla mücadele etmek için çok çalışıyor" ifadelerini kullandı.


Kongre'nin koronavirüs ile mücadele için 2,5 milyar dolar fon ayırdığını hatırlatan ABD Başkanı Trump, "2.5 milyar istemiştik ve bunun çok olduğunu düşünüyoruz, ama Demokratlar ve sanırım Senatör Schumer bundan daha fazlasını almamızı istiyor." ifadelerini kullandı.


"Bazıları iyileşiyor"


Trump, "15 koronavirüs vakamız var ve bazıları iyileşiyor. ABD, koronavirüsle mücadeleye hazırlanma açısından dünyadaki birinci ülke" diye konuştu.


Trump, koronavirüsle mücadele konusunda yardımcısı Mike Pence'i görevlendirdiğini söyledi.


ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise yaptığı açıklamada, "Benim görevim bu ekibi bir araya getirmek ve Başkan'a Amerikan halkının güvenliğini, refahını ve sağlığını sağlamak için en iyi planları sunmak olacaktır." dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS