ABD’de kiliseye silahlı saldırı: 1 ölü, 5 yaralı

ABD’de kiliseye silahlı saldırı: 1 ölü, 5 yaralı

ABD’de kiliseye silahlı saldırı: 1 ölü, 5 yaralı

ABD’nin New York eyaletine bağlı Buffalo kentindeki silahlı saldırı sonrası 10 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından, dün California eyaletinde ikinci bir silahlı saldırı meydana geldi. Kilisede düzenlenen öğle yemeği davetinde meydana gelen saldırıda 1 kişi yaşamını yitirdi, 5 kişi ise yaralandı. Saldırganın 60’lı yaşlarında erkek ve Asya kökenli bir kişi olduğu belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD'nin California eyaletindeki Laguna Woods kentinde bir kiliseye silahlı saldırı düzenlendi. Orange County Şerif Departmanı tarafından yapılan açıklamada, bir kişinin olay yerinde hayatını kaybettiği, 4’ünün durumu ağır olmak üzere 5 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, tüm yaralıların Asyalı olduğu ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Saldırının eski bir papaz onuruna verilen resepsiyon sırasında gerçekleştiği ve içeride 30-40 kişinin bulunduğu bildirildi.

 Olay yerine gelen polis, çevredekiler tarafından saldırganın yakalanarak ayaklarının bağlandığını ifade etti. Saldırıda yaralananların biri kadın olmak üzere 66 ile 92 yaşları arasında Asya kökenli kişiler olduğu belirtildi.

Saldırının nedeni henüz bilinmezken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.