ABD'de 'koronavirüs' kabusu: New York'un göbeğinde geçici morglar oluşturuldu

ABD'de koronavirüs vakaları ve ölümleri özellikle martın ikinci yarısından itibaren hızla artmaya başladı.Ülkede 25 Mart itibarıyla vaka sayısı 70 bine yaklaşırken, yaşamını yitirenlerin sayısı ise 1040 oldu.

ABD Başkanı Trump "tünelin sonunda ışık görünüyor" dese de pek çok uzman ABD'deki salgının Nisan'da daha da kötüleşeceğini ifade ediyor.
NEW YORK'UN KALBİNDE GEÇİCİ MORG
New York ise virüs salgınında en çok darbe alan eyaletlerden biri haline geldi. Dün koronavirüs nedeniyle 13 ölüm kaydedildi.
New York'taki hastaneler artan hasta sayısı ile mücadele etmeye çalışırken, ekipman yetersizliği yüzünden pek çok ABD'li acil serviste yatak beklerken hayatını kaybediyor.
New York’un Belediye Başkanı Bill De Blasio da CNN International yayınında koronavirüs salgını sebebiyle kentteki hastanelerde kaynakların sonuna geldiklerini söylemiş, "şu anda eyalet genelinde 53 bin yatak kapasitemiz var ama bizim 110 bin yatağa ihtiyacımız olacak" demişti.

Bu gelişmelerin üzerine New York'taki Bellevue Hastanesi'nin hemen yanına soğutmalı römorklar park edilerek geçici bir morg oluşturuldu.

New York'un kalbindeki bu manzara vatandaşlarda büyük paniğe yol açarken, doktorlar yaşadıkları durumu 'kıyamet' olarak tanımladı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS