ABD'den PYD açıklaması!

ABD'den PYD açıklaması!

ABD Türkiye Büyükelçiliği: Hava saldırılarımız PYD dahil olmak üzere DAEŞ  ile savaşan çeşitli Suriyeli  gruplara destek verme amaçlıdır"

ABD'nin keyfi ya da kasten sivilleri hedef alan hava saldırıları düzenlediği haberleri yanlış" "Bölge demografisini kalıcı olarak değiştirme çabalarının karşısındayız" ABD Türkiye Büyükelçiliği Twitter hesabından ABD'nin Suriye'deki hava saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "ABD'nin keyfi ya da kasten sivilleri hedef alan hava saldırıları düzenlediğine dair medyada çıkan haberler kesinlikle yanlıştır. Hava saldırılarımız PYD dahil olmak üzere DAEŞ  ile savaşan çeşitli Suriyeli  gruplara destek verme amaçlıdır. Bölge demografisini kalıcı olarak değiştirme çabalarının karşısındayız"  denildi. 


Musul'dan kan donduran kareler!


"HAVA SALDIRILARIMIZ PYD DAHİL OLMAK ÜZERE DAEŞ  İLE SAVAŞAN ÇEŞİTLİ SURİYELİ GRUPLARA DESTEK VERME AMAÇLI"


Hava saldırılarında DAEŞ'in hedef alındığı vurgulanan açıklamada, "Hava saldırılarımız DAEŞ'i hedef almıştır, PYD dahil olmak üzere DAEŞ  ile savaşan çeşitli Suriyeli  gruplara destek verme amaçlıdır" ifadelerine yer verildi. 


IŞİD militanı kendi ölümünü böyle kaydetti


"BÖLGE DEMOGRAFİSİNİ KALICI OLARAK DEĞİŞTİRME ÇABALARININ KARŞISINDAYIZ"


Hava saldırılarına ilişkin yapılan açıklamada, "DAEŞ  hedeflerini çok katı bir süreç sonunda belirlemekteyiz, bu hedeflerin varlığı hava saldırıları öncesinde teyit edilmek zorundadır. Bölge demografisini kalıcı olarak değiştirme çabalarının karşısındayız, mültecilerin evlerine güvenli şekilde dönebilmelerini istiyoruz" denildi.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS