AB'den Türkiye'nin PYD'yi vurmasına ilişkin değerlendirme

AB'den Türkiye'nin PYD'yi vurmasına ilişkin değerlendirme

AB'den Türkiye'nin PYD'yi vurmasına ilişkin değerlendirme

Türkiye'nin PYD'yi vurmasına AB'den de tepki geldi. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Sadece bir kaç gün önce Türkiye dahil hepimiz tansiyonun düşürülmesi ve ateşkes kararı aldık. Sahada işlerin ters yönde gitmesi umduğumuz bir şey değil" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Sadece bir kaç gün önce Türkiye dahil hepimiz tansiyonun düşürülmesi ve ateşkes kararı aldık. Sahada işlerin ters yönde gitmesi umduğumuz bir şey değil" dedi.

TSK, Azez'deki PYD mevzilerini ateş altına aldı

AB Dışilişkiler Konseyi toplantısı öncesi açıklama yapan Mogherini, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen Suriye toplantısında ateşkes kararı alındığına dikkat çekti.

İsmet Yılmaz: "Bizde can kaybı yok karşı tarafı bilmiyoruz"

Mogherini, tüm tarafların buna bağlı kalmasını ve Halep'ten başlayarak ateşkesin ve insani yardımlara erişimin mümkün kılınmasını beklediklerini kaydetti.

Başbakan Davutoğlu'ndan Suriye'ye kara operasyonu açıklaması

Türkiye'nin PYD'yi vurmasına dair bir soru üzerine Mogherini, "Sadece bir kaç gün önce Türkiye dahil hepimiz tansiyonun düşürülmesi ve ateşkes kararı aldık. Sahada işlerin ters yönde gitmesi umduğumuz bir şey değil" diye konuştu.

Mogherini, "Rusya, Batı'yla yeni bir Soğuk Savaş'tan bahsetti. Bu, Batı için ne ifade ediyor?" şeklindeki soruya da "Bugünlerde bir Soğuk Savaş iklimi görmüyorum" yanıtını verdi.