ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Türkiye'ye geliyor

Video: ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Türkiye'ye geliyor
<a class="in-news-link" href="/abd" target="_blank" title="ABD haberleri">ABD</a>'nin <a class="in-news-link" href="/suriye" target="_blank" title="Suriye haberleri">Suriye</a> Özel Temsilcisi <a class="in-news-link" href="/james-jeffrey" target="_blank" title="James Jeffrey haberleri">James Jeffrey</a>, 5-14 Aralık'ta <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> ve Ürdün'ü ziyaret ederek Suriye konusunda temaslarda bulunacak.

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, 5-14 Aralık'ta Türkiye ve Ürdün'ü ziyaret ederek Suriye konusunda temaslarda bulunacak.

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Jeffrey'nin Türkiye ve Ürdün ziyaretlerine Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Joel Rayburn de eşlik edecek.

Jeffrey, Türkiye'de buluşacağı liderlerle Suriye'deki son durumu ele alacak ve Türk yetkililerle "Yüksek Düzeyli Suriye Çalışma Grubu" oluşturacak.

Ürdün temaslarında ise Suriye rejimi üzerindeki baskının en yüksek seviyede devam ettirilmesi konusunu ele alacak James JeffreyBM Güvenlik Konseyinin 2254 sayılı kararının öngördüğü siyasi çözüme yönelik adımları Ürdünlü yetkililerle masaya yatıracak.

Jeffrey, Suriye politikasının oluşumunda görev alan ABD'li personelle de bir araya gelecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS