hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazze'de ''Yüzer liman'' fiyaskosu mu?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Amerika Birleşik Devletleri'nin Gazze'de inşa ettiği yardım iskelesi kalıcı olarak sökülecek. Dalgaların verdiği hasarın ardından kullanılamaz hale gelen ve ardından "fiyasko" olarak tanımlanan iskelenin birkaç gün daha çalıştırılması öngörülüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD'NİN YAPTIĞI İSKELE HAFTAYA TAMAMEN KALDIRILACAK

  Amerika Birleşik Devletleri'nin Gazze'de inşa ettiği yardım iskelesi kalıcı olarak kullanım dışı bırakılacak.

  Amerikan Donanması geçici iskelenin önümüzdeki hafta söküleceğini açıkladı. Ardından ise iskelenin bir süreliğine yeniden kıyıya bağlanacağını duyurdu.

  Gazzede Yüzer liman fiyaskosu mu

  Yüzer liman birkaç günlüğüne yardımların Gazze'ye ulaştırılması için Gazze kıyı şeridine yeniden bağlanıyor.

  Daha önce iskelenin söküleceği iddia edilmiş, yardım kuruluşları ABD'nin 230 milyon dolara inşa ettiği yüzer iskelenin işlevini yerine getirmede büyük ölçüde başarısız olduğunu dile getirmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GAZZE'DE "FİYASKO" DİYE NİTELENEN İSKELE KAPANIYOR

  Dalgaların verdiği hasarın ardından kullanılamaz hale gelen iskele, 28 Haziran'da devre dışı aldı. Ardından ise Amerikan ve İsrail basınında "fiyasko" olarak tanımlandı.

  Gazzede Yüzer liman fiyaskosu mu

  İskeleye dair bir diğer iddia da İsrail ordusunun haziran ayında rehineleri kurtarmak için yaptığı katliamda bu iskeleyi kullandığı yönündeydi.

  ABD, sosyal medyada yayılan haberlerin ardından bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. Pentagon sözcüsü, "iskelenin, ekipmanların ya da bu insani çabayı destekleyen personelin İsrail kurtarma operasyonuyla hiçbir ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow