Açlık grevi yapan mahkumların kapısında mangal yaptılar

Açlık grevi yapan mahkumların kapısında mangal yaptılar

İsrail'de tutuklu bulunan Filistinli mahkumlar açlık grevine başlama kararı aldı. Bu durumun üstüne ise tepki çeken bir olay yaşandı. Aşırı sağcı İsrailliler toplanarak cezaevinin önünde mangal yaktı.

Batı Şeria'da bulunan Ofer Askeri Hapishanesi’nin önü insanlık bitti denilecek görüntülere sahne oldu. Ulusal Birlik Partisi’nin gençlik kolları, açlık grevlerine tepki göstermek amacıyla cezaevi önünde toplanarak mangal yaptı. 


Dünyanın En Etkili 100 kişisi açıklandı! Listede Türkiye'den de iki isim var


Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ophir Sofer de hapishane önündeki pespaye eyleme katıldı. Sofer, “Onların kaprislerine katılmadığımızı göstermenin zamanı geldi” dedi.


Partinin Gençlik Kolları Başkanı Avichai Greenwald ise “Neden teröristlere ölüm cezası vermiyoruz, belli değil. Umarız açlık grevlerinde başarılı olurlar” dedi.


İsraillilere tepki göstermek isteyen Filistinli bir grup da protesto için cezaevın yürüdü. İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre; ‘Özgürlük ve Haysiyet’ adı verilen eylem, tutukluların telefona erişimlerinin sağlanması ve avukatlarıyla görüştürülmesi, daha iyi sağlık hizmeti ve tecrite son verilmesi gibi birtakım insani talepler nedeniyle başlatıldı.Filistinli mahkumların açlık grevine, mangallı karşılık

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS