"Açlık grevine MHP'liler dışında tepkiler olumlu"

"Açlık grevine MHP'liler dışında tepkiler olumlu"

HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, tutuklu BDP milletvekillerinin tahliye isteminin reddedilmesini protesto için başlattıkları açlık grevine, MHP'liler dışındaki milletvekillerinden olumlu tepki aldıklarını söyledi.

HDP Eş Başkanı Kürkcü, açlık grevine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Grevde ikinci güne girdiklerini ve amaçlarının hemen hemen tamamını gerçekleştirdiklerini belirten Kürkcü, kamuoyunun ve MHP'liler hariç çoğu milletvekilinin kendilerine yönelik olumlu tepkileri olduğunu ifade etti.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma dolayısıyla Hükümetin dikkatinin kendisine yönelmiş durumda olduğunu belirten Kürkcü, "Oradan henüz bir rekasiyon gelmedi. Ama biz bugün de devam ediyoruz. Olumlu yankılar alıyoruz" dedi.


Sağlık durumlarının henüz bir kontrol gerektirmediğini aktaran Kürkcü, "Herkes benden şüpheleniyor ama ben de henüz kendime soruyorum ciddi bir sorunla karşı karşıya değilim. Tabii bunun şakası olmaz, onun için doktorların tavsiyelerine uyarız. Ama henüz doktor tavsiyesi gerektiren bir durum söz konusu olmadı" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS