hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AfD'li siyasetçiye Mannheim'da bıçaklı saldırı

  AfDli siyasetçiye Mannheimda bıçaklı saldırı
  expand
  KAYNAKİHA

  Almanya’da siyasetçilere yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Mannheim kentinde aşırı sağcı AfD'li bir siyasetçi bıçaklı saldırıya uğradı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Almanya’nın Mannheim kentinde bir polisin öldürülmesinden 5 gün sonra yerel bir aday bıçaklı saldırıya uğradı. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi’nin (AfD) belediye meclis üyesi adayı Heinrich Koch’un seçim için hazırlanan posterini yırtan saldırgan daha sonra adı açıklanmaya AfD adayına bıçakla saldırdı. Vücudunda saldırı nedeniyle kesikler oluşan Koch hastaneye kaldırıldı. Partiden yapılan açıklamada, olayın Perşembe günü polise yönelik saldırının yaşandığı bölgeye yakın olduğu kaydedildi.

  AfD'li politikacı ve Federal Meclis üyesi Malte Kaufmann, 9 Haziran'da yapılacak olan belediye meclisi seçimlerine aday lan Heinrich Koch’un saldırıya uğradığını doğruladı. Alman basını saldırganın yakalandığını duyururken Alman polisinin açıklama yapması bekleniyor.

  Perşembe günü Afgan uyruklu bir kişi 29 yaşındaki polis memurunu bıçaklayarak ölümüne neden olmuştu. Polis memurunun ölümünün ardında mültecilere yönelik sınır dışı tartışmaları başla

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow