Almanya'da 180 kişi hakkında soruşturma yürütülüyor

Almanya'da 180 kişi hakkında soruşturma yürütülüyor

Almanya, Suriye ile bağlantılı olduğu düşünülen terör şüphelilerini yakından takip ediyor. Federal Adalet Bakanı Heiko Maas, şu anda Almanya'da savcılıklar tarafından 180 terör şüphelisi hakkında soruşturma yürütüldüğünü söyledi.

Funke Medya Grubu'na açıklamalarda bulunan Maas, "Şu anda Suriye'deki iç savaşla bağlantılı olarak terörist gruplara üye olma veya destek verme konusunda Federal Başsavcılık tarafından IŞİD bağlantılı 180 şüpheli hakkında 120 soruşturma yürütülüyor" dedi.


Maas, buna ilaveten 38 soruşturmanın da eyaletlere bırakıldığını söyledi. Terörle mücadele kanunlarının etkili şekilde ilgili kurumlar atarafından uygulandığını kaydeden Maas, "Kim şiddet ve terörle korku salmaya kalkarsa, hukukun gücünü bütün şiddetiyle hisseder" diye konuştu.


Terözimle daha iyi mücadele için yasaların çok kez değiştirildiğini hatırlatan Heiko Maas, terörün finanmasının da bu kapsamda ele alındığını söyledi. Maas, "IŞİD gibi terör örgütlerinin yok etmek istiyorsak, finans kaynaklarını kurutmalıyız" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS