Almanya'dan İncirlik açıklaması

Almanya'dan İncirlik açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'deki referandum sonrasında ülkesinde gündeme gelen, İncirlik Üssünde konuşlu Alman askerleri ile Tornado keşif uçaklarının çekilmesi tartışmalarına dair, "Ben şimdi bunun Türkiye'yi ne tür bir cezalandırma olacağını anlamıyorum" dedi.

Ortadoğu gezisi kapsamında dün Irak'ta temaslarda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik Üssünde konuşlu Alman askerleri ile Tornado keşif uçaklarının çekilmesi tartışmaları hakkında konuştu.


Dünyanın En Etkili 100 kişisi açıklandı! Listede Türkiye'den de iki isim var


Gabriel, Alman kamu kanalı ARD'ye yaptığı açıklamada, "Ben bu tartışmayı hiç anlamadım. Bu konu sadece referandumdan sonra değil, daha önce de gündeme geldi. Sol Parti ve Yeşiller'e mensup politikacılar İncirlik'ten çekilmemiz gerektiğini dile getiriyorlar. Biz İncirlik'te uluslararası koalisyonu IŞİD'e karşı desteklemek için bulunuyoruz. Bu demek oluyor ki, biz kendi çıkarımız için oradayız. Türkiye'ye iyilik yapmak ya da Türkiye'yi desteklemek için değil, DEAŞ'a karşı mücadelede katkı vermek için oradayız. Çekilecek olursak, biz kendimize zarar veririz. Ben şimdi bunun Türkiyeyi ne tür bir cezalandırma olacağını anlamıyorum" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS