Amerika'da hacker’lar bu sefer Trump’ı hedef aldı

Amerika'da hacker’lar bu sefer Trump’ı hedef aldı

Amerika Birleşik Devletleri başkan adayı Cumhuriyetçi Parti üyesi Donald Trump ve partisinin bilgisayar sistemi Hacker’lar tarafından ele geçirildi.

 Hacker’ler ABD’nin başkan adaylarından olan Donald Trump’ın bilgisayar sistemini ele geçirmeye çalıştı. Trump’ın en alt çalışanının sistemine bile bulaşan virüs, diğer çalışanlara kötü niyetli mesajlar gönderdi.  Fakat kampanya çalışanı ve güvenlik ekibinin yaptığı açıklamaya göre, Hacker’lerin tam anlamıyla bilgisayarlara erişip erişmediği henüz bilinmiyor.


Hacker'ların ilk işi Trump'ın bilgisiyarını ele geçirmek değildi


 Geçen ay güvenlik biriminin yaptığı açıklamaya göre, Hacker’lar daha geçen yıl da Demokratik Ulusal Komitesi’nin bilgisayar sistemine sızmıştı. Bu olayda kullanılan teknik ve aletler benzerlik gösteriyor.Başka birinin yaptığı bir açıklamaya göre de, Trump’ın partisi, Demokratik Ulusal Komitesi’nin de kullandığı CrowdStrike adlı güvenlik şirketini kiralamıştı. Fakat şirket bu haberi yalanladı.


Güvenlik şirketinin yaptığı açıklamaya göre, FBI ve Yurt Güvenliği her iki partiye de sistemlerine zorla giren kişileri deşifre etme ve bilgisayar erişimine karşı savunma geliştirmek üzere iki uzman göndereceklerini belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS