Anonymous Trump’ın ev adresini ve telefon numarasını yayınladı

Anonymous Trump’ın ev adresini ve telefon numarasını yayınladı

ABD’nin ırkçı açıklamalarıyla tepki çeken başkan adayı Donald Trump’a karşı savaş açan ünlü hacker grubu Anonymous, Trump’a ait kişisel telefon numaralarını, Cumhuriyetçi adayın Florida’daki ev adresini ve sosyal güvenlik numarasını yayınladı.

Milliyet'tin aktardığı habere göre yayınlananlar arasında Trump’ın yanı sıra özel sekreteri ve avukatlarının hassas bilgileri de bulunuyor.


Donald Trump mültecileri yılana benzetti


ABD'de ön seçimlerde Trump ve Clinton zafer kazandı


Trump'ın kahyası: 'Başkan seçilirse 'Kışlık Beyaz Saray'ı olacak'


Donald Trump: 'İslam bizden nefret ediyor'


Anonymous, Youtube’da yayınladığı videoda, “Bunlar sadece bilgi amacıyla yayınlandı. Böylece geleceğin diktatörü olabilecek bu kişiyi hepiniz bağımsız olarak araştırabilirsiniz" ifadesini kullandı.


Trump’a karşı açtığı savaşa, Nazi Almanyası döneminde mücadele veren barışçıl direniş grubundan esinlenerek "#OpWhiteRose" ismini veren Anonymous, amaçlarını ‘faşizme karşı çıkanları birleştirmek, Müslüman ve Latin kökenli vatandaşlara destek vermek’ olarak açıkladı.


Bazı sosyal medya kullanıcıları ise, Trump'ın daha önce cep telefonunu twitter'dan açıkladığını hatırlatarak bu bilginin yeni olmadığını ifade etti.


"Trump'ın İngilizcesi, 11 yaşında bir çocukla aynı"


Öte yandan Donald Trump’ın 11 yaşında bir çocuğun kelime dağarcığına sahip olduğu ve yeterli dil bilgisinden yoksun olduğu belirtildi. ABD’de yapılan bir akademik incelemeye göre, Trump İngilizceyi düzgün konuşma konusunda rakiplerine göre bir hayli geri durumda, en fazla 11 yaşında bir çocuğun kelime dağarcığına ve gramer bilgisine sahip ve uzun cümleler kurmakta zorlanıyor.


En iyi konuşan aday Sanders


Carnegie Mellon Üniversitesi Dilbilim Teknolojileri Enstitüsü’nün araştırmasına göre, mevcut başkan adayları arasında İngilizceyi en iyi kullanan kişi Demokrat aday Bernie Sanders. Bugüne kadar dili en iyi kullanan başkanın Abraham Lincoln olduğu belirtilen araştırmaya göre, konuşmakta zorlanan eski başkan George W. Bush ile iyi bir konuşmacı olarak tanınan Başkan Barack Obama arasında dilbilimsel açıdan çok büyük bir fark olmaması dikkat çekti.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS