Anoreksiya hastalığına yakalanmış, 38 kiloya düşmüştü... Son hali ise herkesi şaşırtıyor

İngiltere'nin Essex bölgesinde anoreksiya hastalığına yakalanan Hayley Harris, sosyal medya sayesinde hayatını nasıl kurtardığını açıkladı.Essex'te yaşayan Hayley Harris, anoreksiya ile mücadelesinin zirvesinde sıfır beden olmuş ve 38 kiloya kadar düşmüştü.

Hastalıkları her geçen gün daha da artan genç kadına doktorlar kalp krizi geçirme riski altında olduğunu söyledi.
Genç kadın iyileşmesini hızlandırmak için bir Instagram sayfası hazırladı.
Hayley, "Dünyadaki kadın ve erkeklere toparlanmanın mümkün olduğunu ve benim yaşadıklarımın neye benzediğini göstermek istiyordum. Instagram'ı bir kişiye bile yardım ya da bir başkasına yardım etmeleri için ilham verecek şekilde ayarladım. Ancak sadece diğerleri için iyi olmakla kalmadı, aynı zamanda kendim için de inanılmaz bir terapi oldu" diyerek hesabı açma sürecini anlatıyor.
Genç kadın insanların motive edici konuşmaları sayesinde tekrardan kilo almaya başladı.
Tatillere giden Hayley burada hem yemeği tatı ve kendini kısıtlamadı.
Hızla kilo alan genç kadın bu sürecini de anbean Instagram hesabı üzerinden paylaştı.
Sağlıklı beslenme ve kilo alması ile Hayley'in kalp krizi riski azaldı, kalp atış hızı normale döndü ve 55 kiloya kadar çıktı.
Genç kadın "Hikayemi paylaşmak istedim çünkü hastalığımı körükleyen şey, anoreksiya yanlısı propagandanın her yerde olmasıydı. Zamanla sahip olduğum destek ezici oldu. Hayata olmaya aşık olmaya başladım ve hiç bu kadar mutlu olmamıştım. Bir zamanlarbana yük gibi gelen Instagram sayfamdan dünyaya bağlı hissetmek gerçekten güzel" diyerek yaşadıklarını anlattı.
Hayley sayfasının farkındalık yaratmasını istediğini ve anoreksiya hastalığını destekleyecek sitelere karşı mücadele edilmesini umut ettiğini belirtiyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS