Aşırı sağcılardan Merkel'e protesto

Aşırı sağcılardan Merkel'e protesto

Almanya'da da gündem göçmenler. Göçmenlerin otobüslerle geldiği noktalardan biri olan Heidenau kasabasında bir süre önce aşırı sağcılar ırkçı bir gösteri düzenlemiş, polisle çatışma çıkmıştı. Almanya başbakanı Angela Merkel bölgeye gitti. Merkel, ziyaret ettiği mülteci merkezinden ayrıldığı sırada göçmen karşıtı bir grup tarafından protesto edildi. 

Merkel, ülkenin doğusunda bulunan ve hafta sonu mülteci karşıtı protesto eylemlerinin gerçekleştirildiği Heidenau kasabasında sığınmacı barınaklarını ziyaret etti. 


Kasabada yeni açılan sığınma merkezini ziyaret eden Merkel, kamptan ayrıldığı sırada göçmen karşıtı bir grup tarafından 'hain' sloganları atılarak yuhalandı. Alman başbakan, protesto sesleri arasında basın mensuplarına ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Almanya'da yabancı düşmanlığına karşı tolerans gösterilmeyeceğini ifade ederek, "burada karşılaşılan durum utanç verici ve üzücü bir olaydır" dedi. "Diğerlerinin onurunu sorgulayan bu tür insanlara tolerans gösterilmeyecek. " diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS