Aşkı için tahtı bırakmış, kısa süre sonra boşanmıştı... Skandalın ardından şaşırtan karar

Kasım 2018'de evlenen, 21 Mayıs tarihinde de bir erkek çocuğu sahibi olan 49 yaşındaki Malezya eski kralı Sultan 5. Muhammed ve 27 yaşındaki Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina'nın boşandığı ortaya çıkmıştı. Çiftin boşanmasının ardından yine şoke eden ayrıntılar ortaya çıktı.27 yaşındaki Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina, Kasım 2018'de 49 yaşındaki Malezya Kralı Sultan 5. Muhammed ile Rusya'nın başkenti Moskova'da görkemli bir törenle evlenmişti.
Bu süre zarfında da Rus güzellik kraliçesi, din değiştirerek Müslüman olmuş, Malezya Kralı Sultan 5. Muhammed de evliliğin ardından tahttan feragat etmişti.
21 Mayıs'ta ise çiftin erkek bebekleri dünyaya gelmişti. Çiftin ayrılacakları yönünde haberler çıksa da genç kadın ilk başta bunu yalanlayarak birlikte fotoğraflarını paylaşmış, ancak sonra boşandıkları ortaya çıkmıştı.
İkilinin boşanma sebebinin, 27 yaşındaki Rus güzellik kraliçesi Oksana Voevodina'nın daha önce katıldığı bir televizyon programında bir yarışmacıyla cinsel ilişkiye girdiği görüntülerin tekrar servis edilmesi sonucu gerçekleştiği öne sürülmüştü.
Ardından Oksana hakkında şoke eden iddialar ortaya atılmıştı. Sultan 5. Muhammed'in sözcüsü ve avukatı Koh Tien Hua, Straits Times'a yaptığı açıklamada "Çocuğun biyolojik babası hakkında henüz net bir kanıt yok" diyerek eski kralın bebeğin babası olmayabileceğini ima etmişti.
Rus kaynaklarına göre evliliği yüzünden tahttan feragat eden Sultan 5. Muhammed, ailesi tarafından daha uygun görülen bir gelin adayı ile evlenmeye hazırlanıyor.
Daily Mail'de yer alan habere göre 27 yaşındaki Oksana'nın arkadaşları da eski güzellik kraliçesine boşanma belgesinin ulaşmadığını ve genç kadının olaylara anlam veremediğini söyledi.
Dışişleri Bakanlığı kaynaklı haberde, ailesinin Sultan 5. Muhammed için yeni bir gelin adayı seçtiği ve bu sebeple boşanma sürecinin hızlı gerçekleştiği belirtildi.
Eski güzellik kraliçesinin avukatı Evgeny Tarlo ise resmi olarak boşanmanın gerçekleşmediğini ve genç kadının Sultan 5. Muhammed'in bir başkası ile evlenmesine razı olmayacağını ifade etti.
Rus basını, Oksana'nın bebeğini, Moskova'da masrafları 5. Muhammed tarafından ödenen lüks bir konutta büyüttüğünü açıkladı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS