Avrupa'ya korona dalgası uyarısı! Koronavirüs salgınında anbean yaşananlar

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle dünya genelinde 956 bin 445 kişi hayatını kaybetti. Dünya genelindeki vaka sayısı ise 30 milyon 697 bin kişiyi aştı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Bölgesel Direktörü Hans Kluge, Avrupa genelinde hızla artan Kovid-19 vakalarının "uyanma çağrısı" niteliğinde olduğunu belirterek, Avrupa Birliği ülkelerinin yarısından fazlasında son iki haftada günlük vaka sayılarının iki katına çıktığını söyledi ve "Avrupa'ya çok ciddi yeni bir Kovid-19 dalgası geliyor" dedi. İşte koronavirüs salgınında anbean yaşananlar...

Ürdün Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, 3 kişinin Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiği, 213 kişide virüs tespit edildiği duyuruldu.Ülkede salgından vefat edenlerin sayısının 29'a, vakaların sayısının ise 4 bin 344'e yükseldiği ifade edildi. Açıklamada, 95 kişinin daha iyileşerek toplam 2 bin 511 kişinin sağlığına kavuştuğu kaydedildi.

BAE Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 nedeniyle bir kişinin yaşamını yitirdiği, 865 kişide virüs tespit edildiği bildirildi.

 Fransa'da son 24 saatte 13 bin 215 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle salgının başından bu yana görülen en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.

Brezilya Sağlık Bakanlığının verilerine göre, 829 kişinin yaşamını yitirmesiyle ülkedeki virüs kaynaklı ölü sayısı 135 bin 857y'e, vaka sayısı da 4 milyon 497 bin 434'e yükseldi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS