Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan artık tahrikleri bırakmalı

Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan artık tahrikleri bırakmalı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi, Ermeni silahlı kuvvetlerine ait birliklerin Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Daşkesen, Kelbecer ve Laçın yönlerinde büyük çaplı provokasyonlar gerçekleştirdiği duyurdu. Sınırda tansiyonun yükselmesinin ardından konuya yönelik Twitter'da açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ermenistan artık tahrikleri bırakmalı. Azerbaycan’la vardıkları uzlaşı çerçevesinde barış müzakerelerine ve işbirliğine odaklanmalı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Azerbaycan-Ermenistan sınırında gece saatlerinde çatışma çıktı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 12 Eylül gecesi, Ermeni silahlı kuvvetlerine ait birliklerin Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Daşkesen, Kelbecer ve Laçın yönlerinde büyük çaplı provakasyonlar gerçekleştirdiği belirtildi.

İHA'nın aktardığı bilgilere göre Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada ise , "Bölgedeki tek saldırgan ve işgalci devlet Ermenistan Cumhuriyeti'dir" denilerek Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin askeri personel ve teçhizatının varlığının halen devam ettiği ifade edildi. Açıklamada, "Ermenistan'ın geniş çaplı provokasyonuna karşılık Azerbaycan ordusu karşı önlemler alıyor ve atış noktaları etkisiz hale getiriliyor" denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Azerbaycan-Ermenistan sınırında gerginlik tırmandı

Azerbaycan-Ermenistan sınırında gerginlik tırmandı

"SORUMLULUK ERMENİSTAN'IN ASKERİ VE SİYASİ LİDERLİĞİNE AİTTİR"

Açıklamada, “Ermenistan'ın devam eden askeri maceraperest ve intikam politikası, geçtiğimiz ay Kelbecer, Laçın, Daşkesen ve Gedebey istikametlerindeki Azerbaycan ordusu mevzilerini yoğun ateş altına alması ve bugün yaptığı provokasyonlar, durumun gerginleşmesinin başlıca nedenidir. Bu nedenle sorumluluk Ermenistan'ın askeri ve siyasi liderliğine aittir” denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

PAŞİNYAN: EN AZ 49 ASKERİMİZ ÖLDÜ

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, çatışmalarda en az 49 Ermeni askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ermenistan Parlamentosu'na hitap eden Paşinyan, ölü sayısının artabileceğinin altını çizdi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN AZERBAYCAN MESAJI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal ağ Twitter'dan yaptığı açıklamada "Azerbaycan Dışişleri Bakanı kardeşim Jeyhun Bayramov’la Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırındaki Ermeni provokasyonlarını ele aldık. Ermenistan artık tahrikleri bırakmalı. Azerbaycan’la vardıkları uzlaşı çerçevesinde barış müzakerelerine ve işbirliğine odaklanmalı." ifadelerini kullandı.