Barzani, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı ile görüştü

Barzani, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı ile görüştü

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Lloyd Austin ve beraberindeki askeri heyetle bir araya geldi.

IKBY Başkanlığının resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamaya, göre Barzani'nin konutunda gerçekleşen görüşmede IŞİD ile mücadele, örgütün Enbar vilayetinin merkezi Ramadi'de ilerlemesi ve Peşmerge güçleriyle ABD ordusu arasındaki "uyumlu çalışma" ele alındı.


Joe Biden'dan Barzani'ye: 'Ömrümüz Kürt devletini görmeye yetecek'


Barzani ve Austin, IŞİD'in Irak'tan tamamen çıkarılması ve yok edilmesi için tarafların birlikte hareket etmesinin önemine vurgu yaptı.


ABD'den Suriye'de operasyon: Ebu Seyyaf öldürüldü


Açıklamada konuşmasına yer verilen Austin, ABD'nin, IŞİD ile savaşta Peşmerge güçleri ve Iraklı taraflara desteğini sürdüreceğini bildirdi. Barzani de Kürt halkının Peşmerge güçlerine ve dost ülkelere güvenin tam olduğunu dile getirdi.


IŞİD Ramadi'yi ele geçirdi


ABD'nin Erbil Başkonsolosu Joseph Pennington, IKBY Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, Dış İlişkiler Sorumlusu Felah Mustafa ve Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver de toplantıda hazır bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS