Bekir Bozdağ'dan ABD Adalet Bakanı'na ilginç hediye

Bekir Bozdağ'dan ABD Adalet Bakanı'na ilginç hediye

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi için ABD'ye gitmişti. ABD Adalet Bakanı ile görüşen Bozdağ, '1874 tarihli Osmanlı ile ABD arasındaki Suçluların İade Anlaşması'nın tablosunu hediye etti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Washington'daki temasları sırasında ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile bir araya geldi. İkili FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusunu görüştü. Görüşme sonrası yaptığı açıklamada Bozdağ, görüşmede geçici tutuklama için ilave deliller sunulduğunu, bu delillerin geçici tutuklamaya yeterli olduğuna inandığını söyledi. İş adamı Reza Zarrab hakkında da konuşan Bakan Bozdağ, Zarrab'ın dosyasının hukuki olmaktan çok siyasi nedenler içerdiğini belirterek, Zarrab'ın Türk vatandaşlığından dolayı Türkiye'de yargılanması gerektiğini söyledi.


Bozdağ, görüşmede Adalet Bakanı Loretta Lynch'a 1874 tarihli Osmanlı ile ABD arasındaki Suçluların İade Anlaşması'nın tablosunu hediye etti. O anın fotoğrafı Adalet Bakanlığının resmi Twitter hesabında da paylaşıldı. 


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS