Berlusconi'nin kalbi yetmedi, ameliyat olacak

Berlusconi'nin kalbi yetmedi, ameliyat olacak

Siyaset ve futboldaki bazen iyi bazen de kötü şöhreti kadar "gönül ilişkileri" ile de dünyanın gündeminde olan eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin kalbi yoruldu. Berlusconi, aort kapak yetmezliği sebebiyle kalbinden ameliyat olacak.

Eski İtalya Başbakanı ve İtalya'nın önde gelen futbol takımlarından Milan'ın sahibi Silvio Berlusconi'nin gelecek hafta kalp ameliyatı geçireceği duyuruldu.


Hareminde 131 kadın vardı


Hafta başında Milano'daki San Raffaele Hastanesinde kalbiyle ilgili bazı tetkikler yapılan ve bir süre müşahede altında tutulan 79 yaşındaki Berlusconi'nin durumuna ilişkin kişisel doktoru Alberto Zangrillo, bir açıklama yaptı. Dr. Zangrillo, "Berlusconi, hayatını riske etti. Hastaneye geldiğinde durumu oldukça ağırdı. Hayatını riske ettiğinin farkındaydı." dedi. Doktoru, tetkikler sonucu Berlusconi'ye aort kapağı yetmezliği teşhisi konduğu bilgisini verdi.


'Berlusconi, Ruby'yle 13 kez birlikte oldu' iddiası


Berlusconi, 'seks partileri yaptığı' villasını Suudilere satıyor


Ünlü liderin aort kapağının değiştirilmesiyle sıkıntının aşılacağını ifade eden Zangrillo, Silvio Berlusconi'nin gelecek hafta içinde San Raffaele Hastanesi Kalp Cerrahisi bölümünde 4 saatlik açık kalp ameliyatı geçireceğini açıkladı.


Berlusconi'ye 'külotlu' destek


Dr. Zangrillo, hastası Berlusconi'nin, ameliyat kararına cesaret ve kararlılıkla yaklaştığını belirtti. Zangrillo, Berlusconi'nin kalbindeki sıkıntının ilk olarak cumartesi pazara bağlayan gece baş gösterdiğini ancak merkez sağın lideri de olan deneyimli siyasetçinin, pazar günü yapılan kısmi yerel seçimlerde Roma'da oyunu kullandıktan sonra kontrollerini yaptırmayı tercih ettiğini söyledi. Alberto Zangrillo, Berlusconi'nin söz konusu operasyonun ardından 1 aylık dinlenme süresi olacağını sözlerine ekledi.


Berlusconi, Balotelli’nin sevgilisine de asılmış!


Doktorunun açıklamalarının ardından Berlusconi'ye başta sahibi olduğu Milan Kulübü, yıllarca siyasi ittifak yaptığı Kuzey Birliği Partisi'nin (Lega Nord) lideri Matteo Salvini ve kendi partisi Forza Italia'dan destek ve geçmiş olsun mesajları geldi.


İtalyan siyasetinin son 25 yılına damgasını vuran ve en uzun süre başbakanlık koltuğunda oturan Silvio Berlusconi, ülkede geçen pazar günü yapılan kısmi yerel seçimlerde Milano dışındaki yerlerde pek varlık gösterememiş, partisinin oyları düşmüştü.


İtalya'nın en büyük medya patronu da olan Berlusconi, popülist siyaset tarzı kadar kadınlarla ilişkileriyle de hep gündeme gelen bir isimdi. Berlusconi, ilişkileri, düzenlediği "seks partileri" ve bu nedenle karısıyla yaşadığı kavgalarla da hep dünya basınının ilgi odağında oldu. Başbakanlık yaptığı dönemdeki bazı faaliyetleri nedeniyle yolsuzlukla suçlanarak Napoli'de yargılandığı bir davada hüküm giyen Berlusconi, cezasını bir huzurevinde temizlik yaparak çekmişti.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS