Bill Gates'in istifasıyla ilgili şok 'yasak ilişki' iddiası

27 yıllık eşi Melinda Gates ile boşanma kararı alan Microsoft'un eski CEO'su Bill Gates'in 'şirket çalışanı bir kadınla ilişkisi nedeniyle' geçtiğimiz sene yönetim kurulu üyeliğinden istifa kararı aldığı iddia edildi.Sputnik'in The Wall Street Journal'dan aktardığı habere göre, Microsoft yönetim kurulu üyeleri, hakkında 2020 yılında başlatılan bir soruşturmanın devam etmesi nedeniyle Bill Gates'in yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi gerektiğine karar verdi.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre, Gates hakkındaki soruşturma, bir kadın şirket çalışanının 'Gates ile yıllarca cinsel ilişki yaşadığını' iddia etmesi nedeniyle başlatıldı.

İddiayı soruşturması için bir hukuk firmasıyla anlaştıklarını açıklayan şirket, Gates'in kurduğu ve onlarca yıl yönettiği yazılım şirketinde yönetici olarak oturmasının artık uygun olmadığına karar verdiklerini söyledi.

Gates'in ise, bu gelişme sonrası kurulun soruşturmayı tamamlamasını beklemeden istifa ettiği ifade edildi.

"DOSTANE BİR ŞEKİLDE BİTEN BİR İLİŞKİ VARDI"

Gates'in sözcüsü tarafından konuyla ilgili yapılan bir açıklamada ise, "Yaklaşık 20 yıl önce dostane bir şekilde sona eren bir ilişki vardı" dedi ve Gates'in yönetim kurulu üyeliğinden çıkma kararının hiçbir şekilde bu konuyla ilgili olmadığını söyledi.

1994 yılında evlenen Gates çifti, geçtiğimiz haftalarda Twitter'dan yaptıkları bir ortak açıklamayla boşandıklarını duyurmuş ve "İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi sona erdirme kararını verdik. Son 27 yılda, üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir temel oluşturduk" ifadelerini kullanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS