Bu kasabada 1 Euro'ya ev sahibi olabilirsiniz! İşte şartlar

Pek çok kişinin büyük şehirlere göç etmesi nedeniyle kasabalar turist çekme amacıyla kampanyalar düzenliyor. İtalya'nın Bivona kasabası da o kampanyanın yapıldığı yerlerden biri. İtalyan kasabasında evler 1 eurodan satışa sunuluyor. İşte o kasaba ve şartları...Hayalinizde güzel bir İtalyan köyünde eski bir villada yaşamak yer alıyorsa size iyi haber: Sadece 1 Euro'ya (6,3 TL) bu imkana sahip olabilirsiniz.
İtalya'nın 3 bin 800 nüfuslu Bivona kasabasında evler yalnızca 1 euroya satılıyor.
Bölgeye turist kazandırabilmek ve canlandırmak amacıyla yapılan projenin CNN International'da da yer almasının ardından yoğun ilgi var.
Bivona belediyesinden CNN’e yapılan açıklamaya göre 1 Euro'ya ev projesiyle kasabanın '16. yüzyıldaki gibi altın çağına döndürülmesi' amaçlanıyor. Metruk binaların satışı ise tadilat taahhüdü karşılığında gerçekleşiyor.
Ancak 1 Euro'ya bu güzel kasabada ev sahibi olmanın şartları var...
Öncerlikle bu evi almak için 2 bin 500 euro (yaklaşık 15 bin TL) depozito yatırmak gerekiyor. Ayrıca yeni ev sahiplerinden 3 ay içinde tadilata yönelik projelerini sunmaları ve 3 yıl içinde tamamlamaları isteniyor. Bu şartları uygularsanız siz de Bivona'da ev sahibi olabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS