Son Dakika

Çek Cumhuriyeti'nde "Seks Herkesin Hakkıdır" programı başlatıldı

A A

04.11.2015 - 18:19 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Tarık Demirkan / Budapeşte / CNN TÜRK

Çek İçişleri Bakanlığı bir sivil kuruluşun önayak olduğu “seks asistanlığı servisiyle”, engellilere cinsellik konusunda gönüllülerin yardım etmesini sağlamaya çalışıyor.

Çek Cumhuriyeti'nde "Seks Herkesin Hakkıdır" programı başlatıldı

“Seks herkesin hakkı” adını taşıyan program Çek Maliye Bakanlığı tarafından finanse ediliyor.

Organizasyonun hayata geçirilmesinde görev alan “Riske Girmeden Tadını Çıkar” (Rozkos Bez Rizika )  adını taşıyan bir sivil kuruluş Prag’da düzenlediği bir basın toplantısında bu işin nasıl gerçekleşeceği üzerine ayrıntılı bilgiler verdi. Diyarbakır'da iki ilçede sokağa çıkma yasağı Suriye rejimi Halep'le bağlantıyı yeniden sağladı

Sivil kuruluş temsilcisi Lucie Sídová “seks asistanları” adını verdikleri kişilerin gönüllüler arasından seçildiğini söyledi.

Lucie Sídová, başvurda bulunanlar arasından gerçekleştirilen seçimde “seks dünyasında” deneyimli olmaları ve hayatlarında daha önce bedensel engellilerle “yakın ilişki” kurmuş olmaları koşulunun aradığını vurguladı.

“Seks Herkesin Hakkıdır” sosyal programını Çek hükümeti, maliye bakanlığı bünyesinde finanse edecek. AVM'de "elit" alışveriş çılgınlığı... Sahte içkide ölü sayısı 21'e yükseldi

Devlet engelliler için seks hizmeti veren gönüllere saat ücreti olarak yaklaşık 60 Euro ödeyecek. Ancak gönüllülerin program kapsamında “aktif faaliyete” başlamadan önce bir “ahlak yönetmeliğini” imzalamış olmaları gerekiyor. Ayrıca gönüllüler düzenli olarak sağlık kontrollerine gireceklerini de taahhüt ediyorlar.

 

IPSOS'tan CNN TÜRK'e 1 Kasım seçimi sonrası araştırması