Cenevre'de kritik görüşme sona erdi

Cenevre'de kritik görüşme sona erdi

Suriyeli muhaliflerin temsilcisi Salim el - Muslat ve BM temsilcisi Steffan Mistura görüşmesi sona erdi.

Cenevre BM binasında yerel saatle 16.45'te toplanan Suriye aktivisleri ve sivil guruplar öncülüğü yapan Salim el-Muslat ve beraberindeki heyet BM temsilcisi Steffan Mistura ile 2 saat 15 dakika görüştü. Görüşme yerel saatle 19.00'da sona erdi.


Toplantıdan sonra heyet BM'den ayrılırken gazetecilere Arapça açıklamalarda bulunan Muslat, görüşmelerin olumlu bir havada geçtiğini ve görüşmelere devam edileceğini ifade ederek, “Ancak bizim bazı konularda isteklerimiz var. Bunların muhakkak surette cevaplandırılması ve sorunların giderilmesini ön koşul olarak kendilerine ilettik. Mistura'da bunları çözmek için gayret sarf edeceğini söyledi.ö dedi. 


Cenevre BM binası önünde protesto gösterisi yapan Suriyeli muhalif aktivisttlerle görüşen, muhaliflerin sözcüsü Salim el-Muslat beraberindeki 16 kişilik heyetle BM binasına geldi. Muslat, BM temsilcisi Steffan Mistura ile görüştü.


Toplantının ardından açıklamalardan bulunan Mistura, bu görüşmeyle birlikte Cenevre Görüşmeleri'nin resmi olarak başladığını ifade etti. Mistura ayrıca Suriyelilerin artık bir gelişme görmeyi hakettiklerini düşündüğünü de belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS