Cinsel içerikli sitelerle ilgili yeni önlem! Yürürlüğe giriyor

  1. Dünya
Cinsel içerikli sitelerle ilgili yeni önlem! Yürürlüğe giriyor

Cinsel içerikli sitelerle ilgili uzun zamandır konuşulan önlemlerin yürürlüğe girmesine sayılı vakit kaldı. Bundan böyle bu tür sitelere girmek normalden çok daha zor olacak. Yeni uygulamayla sitelere girmek isteyenler yaşını ispatlamak zorunda kalacak.Cinsel içerikli sitelere herkesin kolayca erişebiliyor olması uzmanları kara kara düşündürüyordu. Ancak geliştirilen yeni bir önlem sayesinde bu sitelere girmek epey güçleşecek! Nasıl mı?
Konuyla ilgili ilk adım İngiltere'den geldi.
İngiltere Hükümeti 2018 yılından itibaren, cinsel içerikli film sitelerine girecek kişilerden en az 18 yaşında olduklarını ispatlamalarını isteyecek.
Nisan ayına kadar cinsel içerikli film sitelerinin yaş kanıtlama kontrollerini sitelerine yerleştirmeleri gerekiyor. Böylece internetin çocuklar için daha güvenli hale getirilmesi amaçlanıyor.
Kullanıcılardan pasaport ve kimlik bilgileri ve hatta kredi kartı bilgileri istenebilecek. İngiltere'nin Dijital Ekonomi Yasası'na uymayan şirketlerin sitelerine erişim engellenecek
Hükümetin planına göre cinsel içerikli film sitelerine ödeme ve diğer hizmetler veren şirketler de ihlallerden haberdar edilecek.
Yeni yasanın uygulanıp uygulanmadığı ise bir kurum tarafından denetlenecek. Bu görevin halen filmler ve bilgisayar oyunları için yaş sınırını belirleyen İngiltere Film Sınıflandırma Kurulu'na verileceği sanılıyor.
Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı'nda dijital yayıncılıktan sorumlu bakan yardımcısı Matt Hancock bugün Avam Kamarası'nda yazılı bir bildiriyle süreci resmi olarak başlatacak.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS