Çocuğu motora bağlayıp karakola kadar koşturdu

Çocuğu motora bağlayıp karakola kadar koşturdu

Hollanda'nın Almere kentinde polis, izleyenlere pes dedirten bir "gözaltı" olayına imza attı. Gözaltına aldığı 13 yaşındaki bir çocuğu bileğinden motosikletin gidonuna kelepçeleyerek karakola kadar yaklaşık bir kilometre yanında koşturdu.

Geçtiğimiz günlerde Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşanan manzaranın bir benzeri de Hollanda'nın Almere kentinde yaşandı. Fethiye'de işe 11 yaşındaki çırağını boynundan iple motosikletine bağlayarak berber, 1 kilometre boyunca çekerek dükkanına götürmüştü. Hollanda'nın Almere kentinde de benzer bir olayı, bu kez polis gerçekleştirdi.


İşe gelmeyen çırağını motora bağlayıp götürdü


Akşam saatlerinde sokakta durdurarak kimlik denetimi yapan polis, yanlış bilgi verdiği iddiasıyla 13 yaşındaki bir çocuğu bileğinden motosikletin gidonuna kelepçeledi, ardından da karakola kadar yaklaşık bir kilometre yanında koşturdu.


Pazartesi günü meydana gelen olayı, bir görgü tanığı cep telefonuyla kaydetti. Bu görüntü, internet paylaşım sitelerinde 24 saatten az bir zamanda 350 bin kez izlendi, kamuoyunda da infial yarattı.


Almere polisi olay üzerine motosikletli polisi soruşturma süresince masa başı göreve çekti.


13 yaşındaki çocuk ise yaşının küçük olması nedeniyle, motosiklete kelepçelenmiş halde sürüklenerek götürüldüğü karakolda anne babasına teslim edildi. İnternet paylaşım sitelerinde polisin cezalandırılması için kampanya başlatıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS