Daily Telegraph: "Türkler Putin'e ders verdi"

Daily Telegraph: "Türkler Putin'e ders verdi"

İngiltere'de yayınlanan Daily Telegraph gazetesinde Rus savaş uçağının Türk hava sahasında düşürülmesini değerlendirden çarpıcı bir analiz yer aldı. Gazetenin savunma editörü, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bir ders aldığını yazdı.

Gazetenin savunma editörü Con Coughlin, "Putin eğer ateşle oynarsa, sonunda yanacak" başlığı ile ele aldığı köşe yazısında, Rusya'nın bugüne kadar Gürcistan'dan Kırım'a, Doğu Ukrayna'dan Baltıklara ve Suriye'ye birçok bölgede ülkelerin içişlerine karıştığını hatırlatarak, NATO'nun, Putin'i diğer ülkelerin sınırları ile ilgili ukela tutumunu gözden geçirmeye ikna etmek için fazla bir şey yapmadığını iddia etti.


Putin'den düşürülen uçak için ilk tepki


Düşürülen uçakla ilgili Erdoğan'dan açıklama


“Türkler Putin'e ders verdi"


Gazete, Rusya'nın Türk hava sahasını daha önce de ihlal ettiğini belirterek, olayı "Türkler Ruslara ders verdi" şeklinde yorumladı. 


Putin'in, Türkiye'nin çıkarlarını koruma noktasında kararlı olduğunu anlayamadığını söyleyen Coughlin, Rusların, Türkiye'nin etnik müttefiklerine saldırmasına göz yummasının beklenmemesi gerektiğini bu durumun Türkiye ile Rusya'yı askeri olarak karşı karşıya getirebileceğini yazdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS