Davutoğlu: "Fethullah Gülen'le görüştüğümde Gül'ün bilgisi vardı"

Davutoğlu: "Fethullah Gülen'le görüştüğümde Gül'ün bilgisi vardı"

Almanya'da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu uçakta gazetecilere konuştu. Gündeminde 2013 yılında yaptığı Fethullah Gülen ziyareti vardı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "sonradan öğrendim" dediği o ziyaret için, "hayır bilgisi vardı. Giderken de dönünce de kendisine bilgi verdim" diye konuştu.


Başbakan Davutoğlu, "resmi görevdeyken Gül'den izin almadan hiçbir yere gitmedim. Gül'e saygım sonsuz ama zihnim çok berrak. Ben hiçbir görüşmeyi devlet kaydı dışında yapmadım" ifadelerini kullandı.

Pensilvanya'daki görüşmeyle ilgili detay da verdi Başbakan, Gülen'e "önyargıyı giderecek şey Türkiye'ye dönmeniz" dediğini aktardı.

Davutoğlu, çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin de mesajlar verdi, HDP ve Kandil'in süreci kendine yontmaya çalıştığını söyledi.

"Silah bırakmamak seçim öncesi silahı şantaj olarak kullanmaktır" diyen Başbakan, "çözüm sürecinde ne zaman bu noktaya gelinse Türkiye'nin karşısına gezi olayları gibi olaylar çıkıyor" yorumunda bulundu, "demokrasinin olduğu yerde iç savaş olmaz. Silah ve demokrasi bir arada olmaz" dedi.


Dersim'de tarihi nüfus cüzdanı: Dini: İslam, mezhebi: Alevi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS