Cannes Lions'ta Türk jüriler belli oldu

Cannes Lions'ta Türk jüriler belli oldu

Cannes Lions'ta Türk jüriler belli oldu

17-24 Haziran tarihleri arasında 64’üncü kez düzenlenecek olan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde görev alacak Türk jüriler belli oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Festival’de Türkiye’yi doğrudan pazarlama dalında Y&R Team Red yönetici kreatif direktörü Ayşe Aydın, medya dalında Mindshare Türkiye CEO’su Bülent Yar, promosyon & aktivasyon dalında ise Tribal Worldwide Istanbul ajans başkanı ve kreatif direktörü Arda Erdik bu kategorilerin kısa liste jürilerinde temsil edecek. Söz konusu üç kategori Cannes Lions’ta yoğun rekabete sahne olmalarının yanı sıra jürinin en yoğun çalıştığı ve dünyanın dört bir yanından yarışmaya gönderilen proje vakalarını detaylı bir şekilde değerlendirdiği dallar olarak biliniyor.

Türkiye’de 2017'den itibaren Hürriyet gazetesi tarafından temsil edilen festivalde, son atamalar ile birlikte, 2002 yılından beri 31 Türk jürilerde görev almış, Avrupa ölçeğinde düzenlenen Eurobest ile birlikte ise jürilerde günümüze kadar gerçekleşen Türk temsiliyeti 60 kişiye ulaşmış olacak. 

Cannes Lions’a yarışma için bir yandan iş gönderilme süreci devam ederken bir yandan da festivalin delege kayıtları sürüyor. Her yıl 90’ın üzerinde ülkeden 14 bin civarında delegenin katılımıyla gerçekleşen Festival, 43 binden fazla çalışmanın yarıştığı; pazarlama, iletişim ve reklam sektörlerinin en büyük organizasyonu olarak biliniyor.