Porsche 800 bin otomobili geri çağırıyor

Porsche 800 bin otomobili geri çağırıyor

Alman otomobil devi Volkswagende sıkıntılar bitmiyor. Emisyon değerlerini özel bir yazılımla düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasıyla dünya çapında 11 milyon otomobili geri çağırmak zorunda kalan Alman otomobil devi Volkswagen ve VW bünyesinde bulunan Porsche, dünya çapında 800 bin otomobili geri çağırıyor.

VW Touareg ve Porsche Cayenne marka otomobillerin pedallarının yatak bloğunda kilitleme halkasının çözünmüş olma  olasılığı nedeniyle geri çağırıldığı açıklandı.

Şirketlerden yapılan açıklamaya göre, 390 bin Touareg ve 410 bin Cayennede sözkonusu sıkıntı mevcut. Problemli VW Touareg ve Porsche Cayenne marka otomobillerin 2011 ile 2016  arasında üretilen araçlar olduğu belirtildi.
 
Geri çağrılan otomobillerden 58 bin Touareg ve 30 bin Cayenne Almanyada bulunuyor.

VW dün de 2014 ve 2015 model Passat otomobillerde merkezi bir elektronik hata nedeniyle  177 bin aracı geri çağıracağını duyurmuştu. Arızalı Passatların 63 binin Almanyada olduğu bildirilmişti.

VW bünyesinde bulunan bir diğer otomobil markası Skoda Superbde de 25 bin aracın aynı sorunu yaşadığı ortaya çıkmıştı. Skoda Superblerin 6 binin Almanyada olduğu açıklanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS