Diskalifiye edilen Ukrayna güzellik kraliçesinin son hamlesi ortalığı karıştırdı

Ukraynalı güzellik kraliçesi Veronika Didusenko, boşandığı ve 5 yaşında bir oğlu olduğunun ortaya çıkması üzerine Miss World organizatörleri tarafından diskalifiye edilmişti. Didusenko, son adımı ile tacını vermemekte kararlı olduğunu kanıtladı.2018 Ukrayna güzellik kraliçesi Veronika Didusenko'nun boşandığı ve 5 yaşında bir oğlu olduğunun ortaya çıkması üzerine tacı elinden alınmıştı.
Miss World organizatörleri 24 yaşındaki modelin 'güzellik yarışmasının kurallarını bilerek ihlal ettiğini' belirterek diskalifiye etmişti.
24 yaşındaki model, diskalifiye olmayı 'ayrımcılık' olarak gördüğünü açıklayıp tacını vermeyi reddedince de ortalık kızışmıştı.
Bu gelişmelerin ardından Didusenko'dan yeni bir adım daha geldi.
Didusenko yarışma kurallarının 2010 tarihli Eşitlik Yasası’na aykırı olduğunu savunarak organizatörlerin hakkını ihlal ettiğini öne sürdü.
Ukrayna güzeli seçildiği için bu yıl İngiltere’de düzenlenecek Miss World etkinliğine katılma hakkı kazanan Didusenko, diskalifiye olması nedeniyle gönderilmedi.
Didusenko organizatörlere tepki göstererek "Böyle bir çağda bu tür bir karar aldıklarına inanamadım. Annelik taç takmaya engel değil" dedi.
İngiliz basınına konuşan Didusenko, Miss World organiatörlerine dava açacağını da sözlerine ekledi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS