Donald Trump o ismi açıkladı

Donald Trump o ismi açıkladı

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Savunma Bakanlığı için emekli General James Mattis'i düşündüğünü belirtti.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 2 asker yaralandı


Haşdi Şabi: Türkiye bizi engelleyemez


Avrupa Birliği 'kara liste' hazırlıyor


Trump, 20 Ocak'ta devralacağı ABD yönetimi için kabinesini oluşturma çalışmalarını sürdürüyor. New Jersey'de muhtemel adaylarla görüşmelerini sürdüren Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, emekli General James Mattis'i Savunma Bakanlığı için düşündüğünü duyurdu.


Mattis ile dün görüştüğünü yazan Trump, kendisini "çok etkileyici" ve "gerçek bir general" olarak nitelendirdi. James Mattis, 44 yıllık görev süresi sırasında ABD'nin Afganistan ve Irak işgallerinde önemli roller üstlenmişti.


Felluce'de 2004'teki kanlıçatışmaları yöneten Mattis, CNN International'ın haberine göre, 2005 yılında San Diego'da askerlere yaptığı konuşmada, "Bazı insanlara ateş etmek eğlenceli." sözleri nedeniyle tepki çekmişti.


Başkan Yardımcılığına seçilen Mike Pence de ABD medyasına yaptığı açıklamada, Mattis'in efsanevi bir askeri kariyeri olduğunu ifade etti.


Kabinenin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor


Donald Trump ve ekibinin bugün New Jersey'de Trump'a ait golf tesislerinde yeni kabinenin oluşturulması amacıyla adaylarla görüşmeyi sürdüreceği belirtildi. Trump'ın ekibinden cuma günü yapılan açıklamalarda, Trump'ın Adalet Bakanlığına Senatör Jeff Sessions, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) başına da Kongre üyesi Mike Pompeo'yu getirmeyi planladığı kaydedilmişti.


Trump'ın ekibi, bugün bazı pozisyonlar için yeni isimlerin duyurulabileceğini belirtti. Donald Trump, dün de Cumhuriyetçi Partinin 2012 başkan adayı Mitt Romney ile görüşmüştü. Trump'ın Romney'e Dışişleri Bakanlığı görevi teklif ettiği öne sürülmüştü ancak henüz resmi açıklama yapılmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS