Son Dakika

Dünya bulaşık yıkayıp, çocuk bakan Hollanda polisini konuşuyor

A A

17.11.2015 - 13:20 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Dünyanın ilgisi Facebook'ta paylaşılan bir fotoğrafın ardından Hollanda polisine yöneldi. Paylaşılan fotoğrafta iki polis bir evde bulaşık yıkarken görülüyor. Ve bakın bu fotoğrafın arkasında nasıl bir hikaye var?

Dünya bulaşık yıkayıp, çocuk bakan Hollanda polisini konuşuyor

Hollanda'nın Eindhoven kentinde 5 çocuklu bir anne kan şekeri düşerek fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Çocuklarına bakmak ise polislere kaldı. O sırada çekilen bir fotoğrafı da kentin polis departmanı Facebook sayfasından paylaştı ve Hollanda polisi anında dünya çapında sempati kazandı.

50 kişiyi yaralayan "baykuş"a ömür boyu hapis cezası

Polisler bulaşık yıkarken çekilen fotoğrafın ardındaki hikayeyi, kentin polis yetkilisi açıkladı. Hastaneye kaldırılan ve 5 çocuğunun bakımını üstlenecek kimsesi bulunmayan bir kadının yardım çağrısına polis yetişti. Çocuklara bakacak kimse bulunamayınca olaya polisler el attı ve çocukların bakımını üstlendiler. Polisler çocukların hem yemeğini hazırladı hem de bulaşıkları yıkadı.

'Kraliçe'nin poposuna dokundu!

Polisler, bu yardım sırasında çektikleri bir selfie'yi de "Polisliğin diğer yüzü" başlığıyla Facebook'tan paylaştı. Eindhoven polisi, "Geçen hafta meslektaşlarımız Woensel-Noor'dan bir çağrı aldı. Kan şekeri düşerek fenalaşan bir kadın için ambulans çağrıldı ve gözlem altına alınması için hastaneye kaldırıldı. Ancak evinde 5 çocuğu vardı. Polisler evde kalıp bir süre daha kalıp çocuklarla ilgilenecek birisinin gelmesini beklediler. Çocuklar henüz yemek yememişti. Memurlarımız onlara yemeleri için bir şeyler hazırladı. Memurlarımız çocuklara yumurtalı sandviç ve meyve hazırladılar ve sonra da dişlerini fırçalamalarını sağladılar."

Eindhoven Polis Biriminin fotoğrafla birlikte Facebook'tan paylaştığı bu hikayete internette hızla viral oldu.