Son Dakika

Dünya çarşaflı Türk'ü konuşuyor

Dünya çarşaflı Türk'ü konuşuyor

Dünya çarşaflı Türk'ü konuşuyor

İnternetten tanıştığı bir kadınla görüşmek üzere çarşaf giyen ve vatandaşların canlı bomba ihbarında bulunmasıyla gözaltına alınan Türk'ün haberi, dünya basınında geniş yer buldu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Ordu'nun Ünye ilçesinde internetten tanıştığı bir kızla buluşmaya çarşafla giden bir erkek şaşkınlığa sebep olmuştu. Vatandaşların otobüs durağında telefonla konuşan çarşaf giymiş kişinin erkek ayakkabısı giymesini şüpheli olarak değerlendirmeleri sonrası canlı bomba ihbarında bulunmalarıyla şahıs gözaltına alınmıştı. Gerçek ise 33 yaşındaki evli ve iki çocuk sahibi M.İ'nin emniyetteki ifadesinde ortaya çıkmıştı.

Olay, dış basının da gözünden kaçmadı.

Çarşaf giyen Türk, Fransız haber ajansı AFP, Amerikan haber ajansı AP'nin yanı sıra İngiliz gazetesi Telegraph ile Evening Star gazetesine konu oldu. Lübnan'da yayın yapan The Daily Star gazetesi ve Suudi Arabistan'daki El Arabiya da gündeminde habere yer verdi.

"Canlı bomba" diye gözaltına alındı altından çapkınlık çıktı!

Evening Star gazetesi haberi, "Çarşaflı canlı bomba şüphelisi, gizli aşığıyla buluşmaya giden adam çıktı" başlığıyla verirken, haberin içinde Türkiye'nin, ülkede son zamanlarda gerçekleşen bombalı saldırılar nedeniyle alarm durumunda olduğuna dikkat çekildi.

Telegraph ise haberi "Burka giyen Türk canlı bomba, kılık değiştirmiş sevgili çıktı" başlığıyla değerlendirdi.