Dünya o korkunç anları canlı izlemişti: Saldırıların yıl dönümünde yeni iddialar

ABD'de 11 Eylül 2001'deki terör saldırılarında, 4 yolcu uçağı kaçırılmış, uçaklardan ikisi dönemin en yüksek binaları olan İkiz Kuleler'e çarpmıştı. Binlerce kişiin hayatını kaybettiği terör saldırısının bugün 18. yıl dönümü... Saldırılardan 18 yıl sonra dahi o güne dair yeni iddialar paylaşılıyor.ABD'nin en büyük terör saldırısının üzerinden 18 yıl geçti.
ABD'de 11 Eylül 2001'deki terör saldırılarında, 4 yolcu uçağı kaçırılmış, uçaklardan ikisi dönemin en yüksek binaları olan İkiz Kuleler'e çarpmıştı. Kaçırılan bir diğer uçak başkent Washington'da Pentagon'u hedef alırken, dördüncü uçak F-16'lar tarafından Pensilvanya kırsalında düşürülmüştü.
Korkunç saldırılarda 2,977 kişi hayatını kaybetmiş, 6 binden fazla kişi de yaralanmıştı.
Saldırıların üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen komplo teorileri ve iddialar hala gündemdeki yerini alıyor.
O iddialardan biri de Express'te yayınlandı. Express'in haberine göre
Express'in haberine göre 11 Eylül saldırılarında ele geçirilen dört uçaktaki pilotların hepsinin aynı savunma prosedürünü takip etmede başarısız olduğu belirlendi.
Raporda pilotların, uçak kaçırmalar için standart bir prosedür olan '7500' acil kodunu telsiz yoluyla hiçbir şekilde kuleye iletmediği belirtildi.
Ancak 11 Eylül konusunda komplo teorileri ile meşhur yazar David Icke başka kanıtlara işaret etti. 'Tetik' adlı yeni kitabında Icke, bu kodun neden uçak radardan kaybolmadan önce kullanılmadığını sorguladı.

Icke'in iddialarına göre kaçırılan uçaklardan birinde uçuş görevlisi olan 35 yaşındaki Madeline Amy Sweeney uçaktan çağrılar yapmayı başardı ve Boston Logan Havaalanı'nda Amerikan Havayolları Uçuş Hizmetleri Müdürü Michael Woodward ile konuştu.

Sweeney yetkililere korsanların iki uçuş görevlisini bıçakladığını ve bir yolcunun boğazının kesildiğini belirtti. Görevli kadın ayrıca teröristlerin kokpitin erişimini sağladığını da ekledi.
Icke, bu çağrıların yapıldığını ancak yetkililerin sessiz kaldığını belirtti. Yazar kitabında bu konuya dair daha fazla kanıtları sunduğunu da açıkladı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS