Dünya, Putin'in bu kararını konuşuyor! Medvedev neden bıraktı?

Video: Dünya, Putin'in bu kararını konuşuyor! Medvedev neden bıraktı?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in son hamlesi ne anlama geliyor? Medvedev hükümeti neden görevden alındı? Medvedev'in yerine gelen isim neden Putin tarafından seçildi? Rusya'yı en iyi bilen isimlerden olan Nerdun Hacıoğlu CNN TÜRK canlı yayında dikkat çeken analizlerde bulundu

Hürriyet Gazetesi Moskova Temsilcisi Nerdun Hacıoğlu, Rusya'da Medvedev'in görevi bırakması ve yerine gelen isimle ilgili çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.


PUTİN KEMER SIKACAK


"Son 3-4 yıldan bu yana halkta Medvedev hükümetine yönelik bir memnuniyetsizlik vardı. Medvedev daha ılımlı, daha liberal tarafın temsilcisi olarak görülüyordu. 'Bunlar işe yaramıyor, hükümeti değiştir' diye Putin'e bir baskı vardı. Uzun zamandır bu konu tartışılıyordu Rusya ve Moskova'da. Bunu niye şimdi yaptı sorusuna yanıt ararsak; yeni atanacak Başbakan biraz teknokrat bir isim. Aslında bu isim Putin'in kemer sıkma politikası istediğini gösterdi."


YOLSUZLUK İDDİASI


"Çünkü Rusya'da ekonominin yüzde 70-75'i KİT'lerin (Kamu İktisadi Teşekkülleri) elinde. Bunların içinde epeyce yolsuzluk olduğu söyleniyor. Ve yeni başbakanın da bu KİT'lere çeki düzen vereceğine dair bir algı var."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS