Reyting rekorları kırıyor: Dünyaca ünlü roman dizi oldu

Reyting rekorları kırıyor: Dünyaca ünlü roman dizi oldu

Reyting rekorları kırıyor: Dünyaca ünlü roman dizi oldu

Umberto Eco’nun ünlü eseri 'Gülün Adı' dizi haline getirildi ve İtalya’da izlenme rekorları kırıyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İtalyan yazar, filozof, akademisyen, semiyolog, göstergebilimci, düşünce adamı ve Orta Çağ estetiği uzmanı Umberto Eco’nun dünyaca tanınan eseri “Il Nome della Rosa” (Gülün Adı)  televizyon için dizi haline getirildi ve daha ilk bölümünde izlenme rekorları kırdı.

Bir İtalyan – Alman ortak yapımı olan “Gülün Adı “ mini dizisi devlet televizyonu RAİ’de 7 Milyon izleyiciyi ekranlara çekmesini bildi.

1980 yılında Umberto Eco’nun kaleme aldığı konusu Orta Çağ’da Papalık, kilise, tarikatlar, gizemli cinayetlerle bir polisiye roman türünde gelişen roman 1986 da beyazperdeye aktarılmış, Sean Connery’nin nefis oyunu ile ses getirmişti.

 Dizide Sean Connery’nin rolünü bu kez John Torturro üstlenirken yönetmenliğini ise Giacomo Battiato  gerçekleştirdi. Diğer rolleri ise Damian Hardung, Rupert Everett, Muchael Emerson ve James Cosmo’nun paylaştığı “Gülün Adı” dizisi gelecek hafta Almanya ve Fransa’da da ekranlara gelecek.

Rolü ile ilgili konuşan John Turturro "Kitabı okumamıştım. Üç kez okudum ve rolü hemen kabul ettim. Sean Connery’den değişik bir Baskerville’li Guglielmo’yu kafama yerleştirdim. Sonuç bence beklediğimden daha kusursuz oldu" dedi.